Teklif İsteyin | Bize Ulaşın |

Birçok insan kıyafetlerini güzel yıkamak ve kıyafetlerin zarar görmemesi için yıkama anında çok dikkat etmektedir. Beyazları ayırmak, kıyafetleri uygun programlarda yıkamak iyi bir yıkama için yeterli olmuyor. Çünkü günümüzde görevi temizlik olan makineler bile temizliğe ihtiyaç duymaktadır. Bu temizlik yapılmadığı takdirde birçok soruna yol açabilmektedir. Peki rezistans temizliği nedir? Nasıl yapılmaktadır?

Bu sorunların en başında özellikle de uzun süreli kullanımlarda makinelerde kireç oluşumu gözlenmektedir. Bu kireçlenme makinenizde yıkama performansının düşmesine ve makinenizin bozulmasına yol açabiliyor.

Rezistansta Kireçlenme

Suyu ısıtma görevi olan rezistanslar suyun ısınmaması gibi sorunlara da yol açabilmektedir. Bu ısıtmama sorunlarının öne çıkan nedenlerinden biri kireçlenmedir. Rezistanslarda kireçlenme sık görülen bir sorundur ve bu sorunu fark etmek oldukça kolaydır.

Kireçlenme sonrası makinenizin performansı düşeceği için müdahale etmek gerekmektedir çünkü su ısınmadığı için büyük sorunlara yol açabilmektedir. Kirli kıyafetlerin güzel yıkanması için suyun ısınması gerekmektedir. Bu nedenle kireçlenme gibi durumlar hafife alınmamalıdır.

Rezistansta kireçlenme durumlarında uzman kişilerden destek alınmalıdır fakat kireçlenme sorununun sürekli yaşanmaması için birkaç farklı yöntemler ile müdahale edebilirsiniz. Peki kireçlenme durumlarında ne yapılması gerekiyor?

Doğal Yollarla Rezistans Temizliği

Doğal yollar hayatımızda sıkça başvurulan bir yöntemdir ve doğal yollarla ile birlikte rezistans temizliği de mümkündür. Karbonat ve sirke karışımı ile birlikte rezistans da biriken kireçlerin temizliği sağlanabilir. Bu yöntemi yaparak kireçlerin azaldığı ve kötü kokuların gittiğini görebilirsiniz. Karbonat ve sirke karışımının yanı sıra rezistanstaki kireçlenmeler için bulaşık süngeri de tercih edebilirsiniz.

Ancak karbonat ve sirke karışımı yöntemini kullanırken dikkat etmeniz gerekiyor. Karbonat ve sirke karışımı ile temizlik yapsanız da yeni nesil makinelerde paslanma gibi birçok sorunlara yol açabiliyor.

Kimyasal Maddelerle Rezistans Temizliği

Bir diğer yöntem ise kimyasal maddelerle rezistans temizliğini yapabilirsiniz. En çok kullanılan temizleme yöntemi sitrik ve asetiktir. Bu yöntem çok fazla kullanılsa da kireçleri temizlerken parçalara da zarar veren bir yöntemdir. Peki doğal yollar ve kimyasal maddeler kullanmayarak makinenizin temizliğinde daha güvenli ve etkili bir yöntem için ne yapılması gerekiyor?

Kireç Önleyici ile Rezistans Temizliği

Çamaşır makinelerinde en büyük sorunlardan birisi kireçlenmedir ve yapılan araştırmalara göre Türkiye’deki suların %83’ü kireçlidir. Kireç önleyici kullanarak makinenizde kireç oluşumunu %93 oranına kadar koruyabilirsiniz ve aynı zamanda kıyafetlerinizin solmasını ve yıpranmasını da engelleyebilirsiniz.

Kireç önleyici, her yıkamada deterjan ile birlikte bir ölçek kullanılması gerekmektedir. Kullanıldıktan sonra kireç oranı yüksek olan suyu yumuşatır ve makinenizdeki kireç oluşumunu engeller. Kireç önleyici kullanarak çamaşır makinenizin ömrünü uzatabilir ve yıkama performansını arttırabilirsiniz.

Doğal yollar ve kimyasal maddelerle bu temizlik olsa da yeterli ve etkili bir çözüm değildir. Daha güvenli ve etkili bir yöntem için kireç önleyici kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Hemen Arayın
WhatsApp