Teklif İsteyin | Bize Ulaşın |

ERK Rezistans Kimdir?

Erk Rezistans, Türkiye’de Rezistans ve Direnç Üreticisi firmasıdır. İstanbul’un sanayi kalbinde, 1986 yılında atılan bir temel ile başlayan yolculuk, köklü bir tarih, deneyim ve bilgi birikimiyle devam etmektedir. Sektördeki konumumuzu sadece bir üretici olarak değil, aynı zamanda güvenilir iş ortağı olarak da belirledik. Bize bu yolda rehberlik eden değerler, her zaman kalite, güvenirlilik ve profesyonellik olmuştur. Firmamız teknolojik yenilikleri yakından takip ederek sektördeki en son trendleri benimser ve müşteri beklentilerini her zaman bir adım önde karşılar. Bunun yanı sıra, yalnızca ürünlerimiz değil, hizmet anlayışımızla kaliteyi benimsemekteyiz.

Neler Yapmaktayız?

ERK Rezistans olarak, sanayi sektöründe 35 yılı aşkın süredir elektrik pano ısıtıcıları ve devre düzenleyici wattlı/rezistansların üretimini gerçekleştirmekteyiz. Sürdürülebilir ve yenilikçi üretim anlayışımız, endüstrinin değişen ihtiyaçlarına hızla uyum sağlayarak geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz. Teknolojik gelişmelere ayak uydurarak, her bir ürünümüzü endüstrinin en zorlu şartlarına dayanabilecek şekilde tasarlıyoruz.

Teknolojik gelişmelere ayak uydurarak, dayanıklı ve yüksek kaliteli ürünleri üretmekteyiz.

Üretimini Yaptığımız Dirençler

1986’dan beri süregelen 35 yıllık deneyimimiz, sektörde kazandığımız uzmanlık ve bilgi birikimi ile öne çıkmaktayız. Kullandığımız malzemeden, üretim sürecine, her aşamamızda kaliteyi en üst seviyede tutmaktayız. Teknolojik gelişmelere hızla adapte olup bu yenilikleri ürünlerimize entegre etmekteyiz.

Müşterilerin ihtiyaçlarını doğru tespit edip, bu ihtiyaçlara göre özel çözümler geliştirmekteyiz. Sadece ürünlerimizin kalitesinde değil, iş ahlakımız, profesyonellik anlayışımız ve zamanında teslimatlarımızla da güvenirliğimizi kanıtlamaktayız. Yüksek kaliteli ürünleri uygun fiyat seçenekleriyle müşterilerimize sunarak bütçelerine dost çözümler sağlamaktayız.

Tel Sarımlı Wattlı Dirençler Nedir?

Güç dirençleri sanayi sektöründe çeşitli alanlar ve uygulamalarda kullanılmaktadır. İşlevi sistem üzerinden geçen akımı düzenlemesidir.

Direnç telleri boru şeklinde olan porselen veya seramik bir karkas üzerine sarılır. Direnç tellerinin üzeri yüksek sıcaklığa dayanıklı olması için ısı iletim katsayısı yüksek özel olan bir boya ile kaplanmaktadır.

Bu kaplanmanın amacı direnç yükteyken ısınan tellerin kısa devre olmasını önlemek içindir.

Yivli Sarımlı Dirençler Nedir?

Direnç, bir şeye gösterilen zorluk anlamına gelmektedir. Devre elemanı olan direnç devrede akıma karşı bir zorluk göstermektedir bu yüzden akım sınırlaması yapmaktadır.

Elektrik enerjisi direnç üzerinde ısıya dönüşmektedir.

Dirençler devrelerde:

Tel Sarımlı (Taş) Dirençler:

Isıya dayanıklı maddelerin üzerine sarılması ile üretilen dirençlerdir. Taş dirençler güçlüdürler bu yüzden de yüksek akım çeken devrelerde kullanılmaktadır.

Taş dirençlerin yaydığı ısı da yüksek olduğundan devre üzerinde bu tip dirençlerin yakınında ısıdan çabuk etkilenen elemanlar monte edilmemelidir.

Soğutuculu Dirençler Nedir?

Akımı düzenlerken dirençlere yüklenildiğinden dolayı ısınma durumu ortaya çıkar. Yüksek ısının önüne geçilmezse kısa devre oluşabilmektedir. Bu nedenle dirençler soğutma esasına uyularak üretim yapılmalıdır.

Ek olarak direnç tellerinin üzerleri yüksek sıcaklığa dayanabilen özel boya ile ile kaplanmaktadır. Özel karışımlı boyanın amacı direnç yükte iken ısınan tellerin kısa devre yapmasını ve rezistans telinin fazla kızarmasını önlemektir.

Sac Dirençler Nedir?

Ağır otomasyon uygulamalarında kullanılan bir direnç türüdür. Bu direnç türü elektrik akımını düzgün dağıttabilme ve çabuk soğuyabilme özellikleri ile başlıca tercih edilen bir direnç türüdür.

Teknik Özellikleri

Sürgülü Reostalar Nedir?

Reosta, devreye seri bağlanılarak devreden geçen akım şiddetini değiştirmeye yarayan bir direnç türüdür. Genellikle yüksek dirençli bir telden yapılmıştır sarımlardan ve bu sarıma temas edicek şekilde haraket ettirilebilen kayıcı bir yapıdan oluşmaktadır.

Alüminyum Direnç (Frenleme Direnci) Nedir?

Dirençlerin devrede oluşan akımların sınırlandırılması konusunda sıklıkla kullanılabilmektedir. Alüminyum dirençlerin yapısı sayesinde yüksek watt değerlerinde bile dayanıklılık gösterebilmektedir. Devrede oluşan akımın şiddeti arttıkça yüksek kapasitesi olan dirençler ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu nedenle devre üzerinde birçok probleme neden olabilir.

Alüminyum dirençler dayanıklı ve esnek bir yapıya sahiptir bu nedenle yüksek akımın bulunduğu çok fazla alanda tercih edilmektedir.

Tüm ürünlerimizi görmek için tıklayınız.

Hemen Arayın
WhatsApp